مسافران هواپیما از این پس، کارت پرواز را در خانه خود دریافت می‌کنند

سه شنبه, ۱ آذر, ۱۳۸۴

شرکت‌های هواپیمایی جهان بزودی به یک برنامه رایانه‌ای تجهیز می‌شوند که با استفاده از آن، مسافران می‌توانند بدون نیاز به رفتن به فرودگاه، از طریق اینترنت، صندلی خود را در هواپیما تعیین و کارت پرواز را در خانه خویش دریافت کنند.

به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران،از ایرنا، این برنامه توسط شرکت هواپیمایی “ایبریا” اسپانیا در چهل و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی انفورماتیک و ارتباطات موسوم به “سیمو ‪ “۲۰۰۵‬در مادرید به نمایش گذاشته شد.

با این برنامه، مسافران می‌توانند تنها با وارد کردن شماره بلیط خود در صفحه اینترنتی شرکت هواپیمایی، تصویر صندلی‌های هواپیما را روی رایانه خود مشاهده و صندلی خود را در داخل هواپیما انتخاب کنند.

آنان این امکان را دارند که در خانه، کارت پرواز خود را نیز از طریق اینترنت دریافت کنند و به این صورت، دیگر نیازی نخواهد بود مسافران دو ساعت قبل از پرواز در صف‌های طولانی در فرودگاهها، منتظر دریافت این کارت شوند.

برنامه به گونه‌ای طراحی شده است که مسافر با ارایه کارت اینترنتی مزبور به مسوولان فرودگاه و تطبیق آن با مشخصات وی، بتواند بسرعت سوار هواپیما شود.

یکی از مسوولان شرکت ایبریا به خبرنگار ایرنا در مادرید گفت: این برنامه هم‌اکنون از سوی این شرکت به اجرا گذاشته شده است و مسافران بزودی درخواهند یافت که با این سیستم، تشریفات پروازی آنان بسیار کوتاه خواهدشد.

وی افزود: این سیستم بیشتر برای کسانی کاربرد دارد که نیازی به تحویل چمدان به قسمت بار هواپیما ندارند.

به گفته این مسوول شرکت هواپیمایی، امروزه اکثر افرادی که در اروپا برای تعطیلات آخر هفته خود مسافرت می‌کنند، تنها یک کوله‌پشتی یا ساک کوچک به همراه دارند که می‌توانند آن را داخل هواپیما ببرند.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای سیستم جدید، کار کسانی که قصد تحویل چمدان و بار خود به هواپیما را دارند، نیز تسریع خواهد شد زیرا از شمار کسانی که در صف دریافت کارت پرواز قرار دارند، کاسته می‌شود.

نمایشگاه سیمو ‪ ۲۰۰۵‬که هرساله در محل دایمی نمایشگاههای مادرید برگزار می‌شود، از سه‌شنبه گذشته تا دیروز(یکشنبه) آخرین دستاوردهای نرم‌افزاری و سخت افزاری رایانه‌ای را در معرض دید عموم قرار داده بود.

کلمات کلیدی:  ,

مطالب مرتبط

نظرات (۰)

بخش ارسال نظر بسته مي باشد

عناوین جدید پایگاه فناوری اطلاعات ایران
سایر عناوین تصادفی از این سرفصل
آخرین دیدگاه ها
ابر کلمات جستجو شده
برترین کلمات جستجوشده در پایگاه